image58

İzin Yönetimi

İzin kuralları ve Kişisel Onay Süreçleri

Yöneticiler kendi hesaplarından çalışanlara özel tanımladıkları izin kuralları (resmi izin kuralları veya özelleştirilmiş izin kuralları) doğrultusunda hem istedikleri çalışanlara izin verebiliyor hem de gelen izin taleplerini değerlendirebiliyorlar. İzin onay süreçlerinde kademeli yönetici tanımlama özelliği ile izin talebi onayı ister departman yöneticisine, ister insan kaynakları çalışanına, ister şirket sahibine veya hepsine gönderiliyor.


Onay Formları ve İzin Raporları

İstenildiği takdirde onay verilmiş olan izin formlarının çıktısı alınarak arşivlenmek üzere imzalanabiliyor ve onaylanan izinler sistemdeki takvimde ilgili departmandaki herkese görünür oluyor. Ayrıca bu self-servis izin yönetimi sürecinin sonunda sistemden bir tık ile departman, şube, ünvan ve tarihe göre ayrıntılı izin raporları alınabiliyor.

Bu iki yönlü izin süreci sayesinde hem sorumluluk paylaşımı sağlanıyor, hem hata ve karışıklık riski ortadan kalkıyor, hem de çalışanların ve yöneticilerin takvimde izinleri görebilmesi sonucu çakışma türü olası sorunlar ortadan kalkıyor. Ayrıca Takım İK izin yönetimi sürecinde hak ediş hesaplamaları, fazla mesaiden doğan izin hakları gibi konulara da pratik çözümler üretiyor.

İzin Takibi

 Çalışanların ücretli ve ücretsiz bütün izinlerini takip edebilirsiniz. Çalışanlar izin taleplerini size sistem üzerinden iletir, şirketinize özel onay süreçleri oluşturabilir ve düzenleyebilirsiniz. 

Ücretsiz Deneyin

Takımınızın İhtiyaçlarını Bizimle Paylaşın, Takım İK'yı 3 Ay Ücretsiz Kullanın!